Website Manager

Welcome to AC Sandhills

Content



Travel Soccer Futsal League

Travel Soccer Futsal Leagues will be held at Aberdeen Primary School. 
The 4v4+keeper league will run on Saturdays for seven weeks on the following dates:

December 2,9,16
January 6,13,20,27



General Game Schedule (starting 12/9)
Group A: 08, 07, 06 Coed Teams will play each week at either 10:00 OR 10:45
Group B: 05,04,03 Girls will play each week at either 11:30 OR 12:15
Group C: 05,04,03 Boys will play each week at either 1:00 OR 1:45
Group D: 02,01,00 Coed will play each week at either 2:30 OR 3:15

Team Rosters
 
Group A
Team Russia
Michael P.
Brody M.
Jack H.
Brayden P.

Team Saudi Arabia
John Michael
Mia M.
William D.
Grace Q.
Kevin G.

Team Egypt
Jack Mc.
Jacob M.
Daniel O.
Wyatt S.
Ed D.

Team Uruguay
Keating B.
Drew H.
Will P.
Miguel J.
Christopher O.

Group B
Team Portugal
Savannah D.
Stella H.
Kamden L.
Keaton C.
Mia M.

Team Spain
Jenna B.
Sami O.
Rylee B.
Haley K.
Michal Mc.

Team Morocco
Reese S.
Emma D.
Anika G.
Blair R.
Claire H.

Team Iran
Faith D.
Abby P.
Allie C.
Chloe B.
Lauren C.
Taylor V.

Group C
Team France
Antonio A.
Robert Mc.
Shane S.
Gerald O.
Reeves C.
Alexander M.

Team Australia
Nick F.
Austyn C.
David G.
Jacob S.
William M.
Forest G.

Team Peru
Matthew M.
Nate K.
Luke C.
David G.
Garrett K.
Jacob B.

Team Denmark
Cole B.
Connor M.
Davis F.
John Y.
Charles H.
Daniel B.
Brice N.

  SCHEDULE  :

                            Saturday December 9th

Group "A"  :

                      10:00  -  10:40     Russia vs Saudi Arabia

                      10:45  -   11:25     Egypt    vs Uruguay

Group "B"       11:30  -  12:10     Portugal vs Spain

                       12:15   - 12:55     Morocco   vs Iran

Group   "C"       1:00  - 1:40        France   vs Australia

                          1:45 -  2:25       Peru   vs Denmark

Group :  "D"       2:30  - 3:10      Argentina  vs Iceland

                          3:15  - 3:55     Croatia  vs   Nigeria

                         Saturday December 16th

Group A  :

                      10:00 - 10:40    Russia   vs Uruguay

                        10:45  - 11:25   Saudi Arabia  vs Egypt

Group "B"

                        11:30   - 12:10   Portugal  vs Iran

                        12:15  -  12:55   Spain  vs Morocco

Group "C"         1:00  -  1:40   France  vs Denmark

                         1:45  -   2:25  Australia  -  Peru

Group "D"          2:30  -  3;10    Argentina  vs Nigeria

                          3:15  -  3:55     Iceland  vs  Croatia

                        Saturday January 6th

Group "A"

                          10:00   -  10:40      Russia  vs Egypt

                           10:45  -  11:25      Saudi Arabia  vs  Uruguay

Group  "B"

                          11:30  -  12:10     Portugal  vs  Morocco

                           12:15  -12:55      Iran  vs  Spain

Group "C"

                            1:00  - 1:40         France  vs  Peru

                            1:45  - 2:25         Denmark  vs Australia

Group " D"  

                             2:30  - 3:10          Argentina  vs  Croatia

                             3:15  -  3:55         Nigeria  vs Iceland

 

SECOND ROUND WILL BE THE SAME MATCH GAMES AND SAME TIME ( JANUARY 13TH,20TH AND 27TH).


Teams will be formed by age, sex and skill level.
Times will vary by team and will fall within the age appropriate 1hr and 30min time slot each week. Teams and schedules will be posted on 12/5/17. 
*Exact times will be determined at the close of registration.


Equipment Requirement:
*Shinguards and indoor shoes or tennis shoes required.  Please, no black soles on shoes.


Registration Listing

No Programs Available

There are no programs or divisions available at the moment. Please contact your club administrator with any questions.
Copyright © 2018 AC Sandhills
Welcome to AC Sandhills
Privacy Statement |  Terms Of Use |  TSHQ License Agreement  Log In